Dnes sme s deťmi zo školského klubu detí navštívili krajskú hvezdáreň na Malom Diely v Žiline. Deti boli nadšené, smiali sa ako meteory a učili sa, že vesmír je najväčšie detské ihrisko. Super výlet plný zážitkov, tešíme sa na ďalšie podobné dobrodružstvá!
Novinky
Tu sa dozviete všetky novinky zo školy. Ponúkame informácie ohľadom školy, o našich najnovších úspechoch, našich projektov a aktivitách. Okrem toho, sa dozviete aj viac o našich žiakoch, učiteľoch a našej školskej komunite. Sledujte nás, aby ste nikdy nezmeškali to najdôležitejšie.
Hvezdáreň s ŠKD
- 24. 4. 2026
Chemická olympiáda kraj
- 23. 4. 2026
💥🔬 Obrovský úspech našich mladých chemikov na krajskom kole chemickej olympiády 🧪🏆
Náš deviatak Jožko predviedol famózny výkon a suverénne vyhral celú kategóriu so ziskom 95,5 boda z možných 100 bodov. 🥇👏
Jeho nasledovník ôsmak Paťko sa nenechal zahanbiť a vybojoval skvelé 4. miesto so ziskom 89,75 bodov. 💪🎉
Chalani ukázali, že talent, drina, spoločná príprava a nadšenie pre chémiu prinášajú úžasné výsledky 🔥🧠 Zo srdca vám gratulujeme a sme na vás nesmierne hrdí! ❤️👏 Len tak ďalej! 🚀🧪
Rímske mesto Carnuntum
- 23. 4. 2026
Žiaci 6. ročníka sa zúčastnili dejepisnej exkurzie do Carnunta v Rakúsku, kde mali jedinečnú možnosť na vlastné oči spoznať spôsob života starovekých Rimanov. Počas návštevy sa preniesli do minulosti a objavovali, ako ľudia v rímskej dobe bývali, pracovali i oddychovali.
Veľkým zážitkom bolo, že si deti mohli vyskúšať rímsky odev, písanie na voskové tabuľky a nahliadnuť do každodenného života obyvateľov antického mesta. Mimoriadny obdiv vzbudili rímske kúpele a sauny, ktoré ukázali vysokú úroveň hygieny a kultúry starovekých Rimanov. Zaujímavosťou bolo aj vyskúšať si rímske toalety, čo v žiakoch vyvolalo veľké nadšenie aj úsmev.
Exkurzia bola nielen poučná, ale aj plná zážitkov a nových objavov. Žiaci si históriu doslova „ohmatali“ a zažili ju inak než len z učebníc. Príjemne unavení, no plní dojmov a nových vedomostí, sme sa napokon vrátili zo starovekého sveta späť do súčasnosti.
60
Sladké experimentovanie
- 21. 4. 2026
Naši siedmaci sa na chvíľu vymenili s kuchármi a pustili sa do prípravy nasýteného roztoku cukru. Cieľom však nebol dezert, ale vedecké pozorovanie. Počas najbližších dní budeme sledovať proces kryštalizácie a veríme, že sa nám podarí vypestovať krásne farebné kryštály.
3
Farma vo Východnej
- 17. 4. 2026
Dnes máme za sebou krásnu exkurziu na farme Východná, kde sa deti dozvedeli veľa o výrobe mlieka, chove kravičiek. Vyrábali si syr, skákali do sena, strielali z gumipušiek, kŕmili zvieratká, bežali štafetu s fúrikom a veľa sa hrali s malými teliatkami. Naši 5-taci si tento deň super užili.
12
Jarné upratovanie
- 17. 4. 2026
Pri príležitosti 🌍 Dňa Zeme sa náš školský klub na ZŠ Limbová zapojil do krásnej aktivity na podporu životného prostredia. V spolupráci s Mestským úradom v Žiline, konkrétne s Odborom správy verejného priestranstva a životného prostredia a Oddelením životného prostredia, sme sa pustili do čistenia okolia školy a priľahlých ulíc.
Spoločne sme priložili ruku k dielu, vyzbierali odpadky a prispeli k tomu, aby bolo naše okolie krajšie a čistejšie.
Ďakujeme všetkým žiakom a pedagógom za ich aktívny prístup a chuť pomáhať! Každý malý krok sa počíta – a my sme urobili veľký krok pre našu planétu.
5
Jarný GVOBOJ
- 17. 4. 2026
Naši žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili matematickej súťaže GVOBOJ konanej na gymnáziu na Veľkej okružnej, kde si zmerali sily s rovesníkmi z iných škôl. Súťaž preverila nielen ich logické myslenie, ale aj schopnosť spolupracovať v tíme a riešiť netradičné úlohy. Naši žiaci sa s výzvami popasovali so zanietením a odhodlaním, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu.
Veľmi nás potešilo aj milé stretnutie s našimi bývalými žiakmi, ktorí sa podieľali na organizácii podujatia. Je skvelé vidieť, že matematika ich sprevádza aj naďalej.
Pytagoriáda okres
- 14. 4. 2026
Naši žiaci sa zúčastnili okresného kola matematickej súťaže Pytagoriády. V pondelok súťažili štvrtáci a piataci, v utorok siedmaci a ôsmaci.
V silnej konkurencii si preverili svoje logické myslenie, presnosť aj vytrvalosť pri riešení náročných úloh. Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a gratulujeme k výborným dosiahnutým výsledkom.
Včielky
- 14. 4. 2026
V piatok mali naši šiestaci krásnu prednášku o význame včielok v našom živote. O tom ako si vážiť včielky, ako žijú, aké sú ich tajomstvá a aké úžasné produkty vyrábajú. Ako si ako jeden tím vedia všetku prácu rozdeliť a sú jedna pre druhú veľkou oporou. Napríklad v tom ako byť v teple, keď je mráz a vibráciami svojich hrudí vytvárajú spoločne teplo pre všetkých. Dokonca sme mali tú možnosť ochutnať celosvetovo najlepšie ocenený med na svete - vŕbový s výnimočnou chuťou a slasťou. Ďakujeme pánovi včelárovi.
3
Andersen
- 1. 4. 2026
Popoludnie s Andersenom bolo pre žiakov 1.–4. ročníka príjemným a podnetným zážitkom, ktorý podporil ich vzťah k čítaniu a rozvíjal fantáziu. Deti sa prostredníctvom rozprávok zoznámili s tvorbou Hansa Christiana Andersena, zapájali sa do rôznych aktivít, hier a tvorivých úloh. Podujatie prispelo k rozvoju čitateľskej gramotnosti, spolupráce i radosti z objavovania príbehov. Atmosféra bola veselá a motivujúca, pričom žiaci odchádzali obohatení o nové zážitky aj poznatky. Akciu zavŕšili spoločnou večer. Ďakujeme rodičom za spoluprácu a podporu.
23
Epoxidová živica
- 1. 4. 2026
Tento týždeň sme sa v našom školskom klube premenili na malých umelcov. Deti si vlastnoručne vyrobili originálne prívesky na čipy z epoxidovej živice. Miešanie farieb, pridávanie trblietok a čakanie na výsledok bolo napínavé, ale stálo to za to! Teraz už si nikto svoj čip určite nepomýli.
Geografická olympiáda okres
- 1. 4. 2026
Neprehliadnuteľný úspech dosiahol náš žiak 5. A. triedy Marko P. v okresnom kole geografickej olympiády. V silnej konkurencii 60 detí získal 2. miesto. Na víťazstvo mu chýbalo iba viac šťastia Gratulujeme .