Fyzika

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein

(* 14. marec 1879, Ulm, Nemecké cisárstvo – † 18. apríl 1955, Princetown, New Jersey, USA)

bol nemecko-švajčiarsko-americký teoretický fyzik, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vedca 20. storočia.Predložil teóriu relativity a významne prispel k rozvoju kvantovej mechaniky, štatistickej mechaniky a kozmológie.

)

Poslaním vyučovania fyziky je poskytnúť žiakom vedomosti a zručnosti, ktoré im umožnia správne chápať a vysvetľovať javy, deje a zákonitosti reálneho sveta  a využívať získané informácie v situáciách, do ktorých sa dostávajú v prírode, v spoločnosti a v každodennom živote.

Fyzika sa vyučuje v 6. – 9. ročníku.

Obrázkové výsledky pre: fyzika učebnica  Obrázkové výsledky pre: fyzika učebnica  Obrázkové výsledky pre: fyzika učebnica   Obrázkové výsledky pre: fyzika učebnica

Učitelia:Obrázkové výsledky pre: fyzika art

Ing. Ingrid Marunová

Mgr. Eva Hlinková